70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do służby w obcym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są okazja wysyłania do pracy za granicą naszych ludzi jak też obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z opinii na zainteresowanie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej kierowanymi do pracy za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Kierowanie jest odpowiednią formą wysłania pracownika do obcego świecie w charakterze czasowego wykonywania pracy w ostatnim regionie. Należy przy tymże pamiętać, iż w wszystkim stanie w którym pracownik wykonuje naszą rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w dziedziny budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do służby w Niemczech, przydatne jest uzyskanie wizy Vander Elst. Stanowi więc wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych usług w następnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej substancji może tymczasowo delegować naszych ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na rzecz co było miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i myśli na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać naszych ludzi do służby w ich kraju.

Niemiecka wiza Vander Elst wydawana stanowi w charakteru tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do służby w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy stosuje się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie być zawartą umowę o pracę lub zlecenie z Polskim pracodawcą, w kontakcie z tymże pragnie istnieć zabezpieczony i wykonywać minimum od maja u pracodawcy, który decyduje delegować pracownika do służby w Niemczech. Wymaga w kontakcie z ostatnim legalnie używać na gruncie Polski, mieć uprawnienie na rzecz. Konieczny jest fakt organizowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu prawu w kierunku ubezpieczenia publicznego i co istotne aby wystąpić po te materiały niezbędne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa koniec w którym pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych faktów istnieje kilka tygodni również w sukcesu braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten sezon istnieje też niezbędny aby udowodnić, że działalność w Niemczech nie jest jedynym celem zatrudnienia gościa a z razu po zatrudnieniu nie chyba on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony istnieje na trwałe w Polsce zaś jego działalność za granicą ma charakter jedynie tymczasowy również w ramach naszej akcji w Polsce został oddelegowany do działania naszych obowiązków na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i dawaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową cenę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługa we jakichś formalnościach i pewne delegowanie naszych ludzi do Praktyce w Niemczech. Nasza pomoc jest kompleksowa – z silnej oraz dużej rekrutacji ludzi z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawne oraz pomoc w załatwieniu wszystkich niezbędnych w procesie delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa wyniki w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książce u pracodawcy, umowa pracodawcy z spółką z pozostałego państwa UE, zaświadczenie z firmy oferującej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w przeciwnych instytucjach w współzależności z wielu czynników, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy także odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy występujący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do służby w Niemczech podlega przepisom w zasięgu płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w współzależności z branży i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej zatem w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak jeszcze same firmy do służby w jakich pracownicy są delegowani przykładają sporą wagę do ocen czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupę wypłaty dla gościa można wypłacić jednak w postaci ryczałtu czy diety zatem w porządek niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków funkcji oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w kształcie powstającym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments