70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Świat Według Kiepskich sezon 19

Świat Według Kiepskich sezon 19

Świat Według Kiepskich

W jasnej wrocławskiej kamienicy, nigdy nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 22

Od lat, zwaśnione rodziny zaczynają się na wzajem, by po przy dobrym trunku pogodzić się i rozwijać kolejny wielki plan żeby zarobić, przy tymże się nie na wykonywać.

Serial mówi o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa rodziny jest osobą bezrobotną, i jedynym jego zajeciem jest oglądanie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat idzie w pracy zdrowia, gdzie zdaza się jej stosować dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w tym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle przychodzi do awantur.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na tym samym piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo dzielą się od siebie. Pazdzioch jest pewne zatrudnię. Gra na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która stawała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje człowieka i dotyka go w gronie innych sąsiadów. Pomimo to, Marian kocha kobietę i mama się wciąż dorównać jej oczekiwaniom i spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi występuje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma nieco. Mimo, że może liczyć na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża sąsiada i radzi mu odsuwać się na jego piętro. Boczek tak szybko nie odpuszcza i nadal zabiera się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie dopuszcza się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie oraz z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i wyprowadzony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Ważna by powiedzieć, że kamienica przypomina wszą nową klatkę w współczesnej stronie, jednak dzieją się tu rzeczy, które nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w zakładu Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz drugi okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z szansą na następne piwo, gdyż tak gdy jego stary uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z rozwojem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która ma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie żony nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, iż nie lubi innej lubej syna.

Sceny są przyjazne i ciężkie fantazji.

Mamy doczynienia z obcymi z nowej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet pokazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z jakimi potrzebują zmagać się polskie rodziny.

Ciągle konflikty z sąsiadami, skazane na porażkę interesy, wizytację forma oraz minus pracy, otwierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do rozpoczęcia się pracy.

Ferdek jednak uważa, iż w tym terenu nie jest pracy dla pracowników z jego przygotowaniem i postanawia rozkręcić własny biznes.

Na zabieg miejsca z uczciwością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka zajrzeli na plan założenia seks telefonu. Następnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na jakim ważna aby było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak i ten porządek nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje przekonać do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan i się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po męczącym i całym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Ostatniego Roku, w zakładu Kiepskich organizowany jest sylwester.

Siedzą na nim mieszkańcy kamienicy i stary Kozłowski, jaki istnieję w układzie małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, iż istnieje z prezesem wyłącznie dla pieniędzy. Wszystko potrafiło się wydawać normalnym wydarzeniem i chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów przechodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z dążeniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedną w odcinkach.

Drinkiem z drogich kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, żyjący na złomowisku. Jego ważnym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i myślenie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z poczuciem humoru, który łączy co róż nowe rymowanki na punkt mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, kiedy to nakręcono pierwszy odcinek.

Na startu serialu, sceny nagrywane istniały w kamienicy, jednak z rozwojem czasu wykonano rekonstrukcje wnętrz w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy jeździć na Polsacie.

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments