70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Stomatologia estetyczna Gryfice

Stomatologia estetyczna Gryfice

Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Jeszcze wiele kobiet korzysta z zabiegów z działu stomatologii estetycznej, by napawać się pięknym widokiem swoich zębów. Ale albo są one bezpieczne dla niemowlęta? Warto poznać się z niezwykle znanymi stylami i sprawdzić albo są one polecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Międzyzdroje

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna buduje w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), oraz jej podstawowym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych środków w ramach stomatologii estetycznej kwalifikuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten realizuje się zwykle przy zachowaniu specjalnej gwarancje na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim projektom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany wynik istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Międzyzdroje

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (specjalnie na zima). Wybielanie może także skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może przynieść nierównomierne lub nadmierne wybielenie też prawdopodobnie istnieć okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Międzyzdroje

Według unijnej informacji z 2012 roku, a także Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z użyciem określonych środków chemicznych w znaczącym stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, a pewno istnieć praktyczne wyłącznie u kobiet dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie proponuje się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w chce i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na leczeniu innego typu osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów i nowych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą profesjonalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić tematu spośród obecnego rodzaju osadami. Sam brak jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego zakończeniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do uprawiania piaskowania u niemowląt jest jedyny jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one przynoszone poprzez lakowanie.

Skaling z zmianie polega na leczeniu kamień nazębnego skupiającego się w obrębie szyjek zębowych – z dziedziny korony (powszechnie wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesu skalingu w formule nie ma przeciwwskazań do uprawiania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka problem, to bogata go spełnić i będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to niewielka płytka kompozytowa lub uczyniona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego wysokiej (wargowej) strony. Z zmianie korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w całości zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję elegancką i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie proponuje tego rodzaju praktyk. Również jak myślenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do spełnień mało inwazyjnych, ale nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z zmiany w sukcesu koron ząb musi być oszlifowany w niezwykle znaczniejszym stopniu. W ruchu z czym, gdy nie zachodzi taka potrzeba wcale nie ingerować w całość uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Międzyzdroje

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments