70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Przeprowadzki Dobrzany zadzwoń 666484444

Przeprowadzki Dobrzany zadzwoń 666484444

Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Filozofia szczupłego zarządzania zyskuje na pozycje. Lean Management wykorzystywany jest w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z jakiejś dziedzinie. W codziennej opinii metoda stosowana z procesem produkcyjnym, dziś przenikła do niemal każdych obszarów bycia firmy.

Przeprowadzki Biały Bór zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w danej instytucji wymaga kompleksowych znajomości narzędzi i metod, a oraz dużej koleje w rodzaju myślenia kadry zarządzającej. Choć poznanie całej sztuki jest potrzebującym procesem, widoczne efekty zapraszają do ważniejszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje nasze tworzenia plus jest świetnym dowodem na ostatnie, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean wykonywa się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w dyskursie o lean management wzięło się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje zasadę i główny rozwój tej sztuki, w naturze chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W ostatnim zespole wystrzega się dużych inwestycji w urządzenia. W oddzieleniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych materiałów jest zupełnie określona i zarządzana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy prac może pracować średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, stosowana jest niższa fizyczna powierzchnia, potrzeban do realizacji produkcji, a ponadto oszczędzany jest godzina pracy inżynierów.
Czas to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa zamieszczonych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy wdrożeniu założeń tej sztuki inżynierowie potrzebują o połowę trochę czasu do przygotowania innowacyjnego produktu. Docelowo są to świetne korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby potrzebne do produkcji. Całość dbania o prac polega na dużym wykorzystaniu dostępnych tematów i bieżącym zużywaniu zasobów. LM to przede wszystkim dostosowanie procesu produkcyjnego do ważnej koniunktury na zbytu. Między drugimi z tego warunku Lean management pierwotnie wykorzystywany w fabrykach, przeniknął do rynku usługowego.
Początek, czyli produkcja po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

By dobrze wiedzieć założenia szczupłego zarządzania warto wrócić do początków I korzeni jego stanięcia. Cała koncepcja zaczęła pracować się już po II wojnie światowej. Miejscem do kolei był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem metody był inżynier Taichi Ohno, który sprawił System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając inne strategii i urządzenia potrzebne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że dobre zarządzanie produkcją możliwe jest całkiem dzięki realnej obserwacji, i że tylko wiedza zdobyta z swego doświadczenia może przynieść spodziewane rezultaty. Chciałbyś od kadry kierowniczej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), sam często pochodził z badania pracowników. Słuchał ich pomysłów. Przekonywał się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To umożliwiało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwagi Ohno wskazał kilka typów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie zatrudnionych w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie dużej kwot środków i półproduktów

System Produkcyjny Toyoty zajmował się nie właśnie na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich rąk i charakterów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na ostatnie, aby jak daleko wykorzystać potencjał wszystkich ludzi. Spotkania managerów z ludźmi i przestrzeganie ich możliwości to codzienność w porządku lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co zostało dostrzeżone przez zachodnie koncerny, przecież tak właściwie potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Wynikało to zwykle z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący z nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, stąd też adaptacja recepty na targu amerykańskim czy europejskim okazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do popularyzacji pojęcia przyczyniła się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Sytuacja ta powoduje szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z ostatnimi z USA i Europy. Wskazano na główne punkty sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Biały Bór zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W książek badaczy wyszczególniono wszystkie składniki płacące za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Ważnym była metodyka Just in Time. To zdanie, w jakim wszystek moment produkcji udzielany jest na etap dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” sztuki i zastąpienia go sposobem typu „pull”. System ssący pobiera artykuł z ostatniego procesu, chociaż w okresie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Dało to Toyocie zorganizować produkcję, jaka nie przesyca rynku. Firma dostarczała dobrze to, na co obecnie był zbyt.

Przeprowadzki Biały Bór zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym istotnym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie zbierano się na budowaniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia od założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie buduje się na kilku ważnych założeniach:

Cena produktu ocenia z faktu widzenia końcowego użytkownika. To mężczyzna ocenia końcowy towar i definiuje nadawane mu cen.
Strumień wartości wyznaczany dla każdego produktu. Zbiór czynności niezbędnych do wytworzenia produktu. Każde składniki powinny być znakomite i łatwo określone. Producent musi wiedzieć co daje się na wszystek proces, począwszy od momentu zakupu surowców.

Przeprowadzki Biały Bór zadzwoń 666484444

Właśnie to realne oszacowanie kursów jest dodatkowe.
Ciągły przepływ – wartości w porządku produkcyjnym przebywają w środek czysty i działa to wszelkiej materii począwszy na produktach, a na reklamy kończąc. W ostatnim obowiązku wykorzystywana jest i metoda one-piece-flow, która blokuje wytwarzanie w wysokich częściach. [1] System ssący – tworzone są tylko niezbędne części a tylko potrzebnych produktów. Małe organizacje a dopiero na stały sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To znakomita myśl metodyki Lean, sięganie do perfekcji w stylu filozofii Kaizen, istniej i przez wprowadzenie wielkich zmian.

Jak sektor usługowy ma z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego prowadzenia na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak właściwie dopiero lata 90. Po zastosowaniach w nazwach produkcyjnych na całkowitym świecie dostrzeżono potencjał śpiący w niniejszej technologii. Nadmiar, który spowalnia realizację ważny jest w jakimkolwiek sektorze. Pojawił się plan na „odchudzenie” firm świadczących usługi. Warto zaznaczyć, że wąskie przystąpienie do metodyki lean bardzo obejmuje jej potencjał. Zatem nie jest całkiem twórz na redukcję kosztów. To szeroka koncepcja, która daje na maksymalne wykorzystanie zasobów. To przede wszystkim nowy sposób myślenia, wokół którego powinno funkcjonować całe przedsiębiorstwo. Co istotne, lean menagment w prostych zdaniach zawiera troskę o wysoką jakość produktu.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie stosowanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej technologii. Lean nie jest przekonaną skrzynką z urządzeniami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga szerokich zmian w maszynie i obecne na innym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym miejscem do zmiany jest także wyjście do skorzystania zasobów ludzkich. To strategia, która gromadzi się na stworzeniu pewnej kultury organizacji. Lean buduje się na prostej hierarchii, duży wpływ montowany jest na rzecz zespołową i szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza i energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Jechanie do perfekcji i feedback

Jechanie do codziennego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom danej między kadrą kierowniczą oraz pracownikami. Dbałość o dobrzy feedback jest tutaj ogromne znaczenie. Odpowiedzialność kładziona jest najbardziej na menagerów, którzy mówią za wewnętrzną organizację firmy. Pracownik oraz jego okres to najdłuższa liczbę firmy. Że żyć on oszczędzany dzięki ogólnym integracjom systemów i automatyzacji procesów. To sens na żądanie biznesem, który uzyskuje się w jakimkolwiek sektorze, dodatkowo w dziedziny e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dostarczenia produktu do odbiorcy zawiera również ważny czynnik przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić grania w obrębie wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym może być użycie z pomocy brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić chwila i szybkość osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Obecne na targu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z organizmem eBay, pozwalają na optymalizację kursów oraz czasu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają coraz to nowszych usprawnień na optymalizacje działań. To typowy proces, który z pewnością będzie utrzymywany w przyszłości. Tylko takie dołączenie do sklepu może wesprzeć w osiągnięciu sukcesu na przesyconym rynku. Nowa markę z chodzeniem do redukcji kursów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean brana w projektowaniu transportu czy strategii magazynowania sprawdza się w wypadku większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Biały Bór zadzwoń 666484444

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments