70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Poczta kurier Łaziska Górne zamów online

Poczta kurier Łaziska Górne zamów online

poczta kurier

Z powodu wzrastającego rytmu życia i większej popularności płatności internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi przyciągają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Pilica może być dziecinnie łatwe i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Pilica

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to takie o niewielkich rozmiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez kuriera wiele upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas i swoje nerwy, bo stanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, w pierwszej kolejności należy złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć pakunek zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Pilica zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć naszą paczkę już w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Zazwyczaj termin dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Gdy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków każdego miesiąca warto skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu takiej ilości pakunków na pewno dostrzeżemy również plusy z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost z naszego mieszkania. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by mnóstwo czasu i mogło wymagać od nas siły, szczególnie jeślipaczki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych będzie korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z nich oddzielnie. Jeśli więc potrzebujemy przesyłać znaczące ilości paczek dobrze jest skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, jeśli produkt który potrzebujemy wysłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i dużo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem będzie nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od przesłania tradycyjnej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować przesyłkę i umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na gabaryty paczki musimy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania palety.

Dobrze pamiętać, że licząc wysokość przesyłki i masę musimy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety będą mogły zwiększyć swoją masę pod wpływem wilgotności, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi paczki. Decydując się na paletę na której wyślemy produkty, dowiedzmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stanowić właściwego zabezpieczenia i towary na palecie mogą zostać zniszczone. Gdy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania paczki, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne zasady dotyczące rozmiarów, opakowania paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto poznać je przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej folią lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie przesyłki z delikatną zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Pilica chce by wszystkie paczki były traktowane z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się przewracać lub być zgnieciona przez pozostałe przesyłki.

Kolejną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Pilica odbierając pakunek musi również ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym przedłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś przybyć. W związku z tym powinniśmy myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Pilica .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę