70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Dobry czas na kredyt hipoteczny

Dobry czas na kredyt hipoteczny

Dobry czas na kredyt hipoteczny

Szansą na kredyt mieszkaniowy dla wielu osób może się okazać obecny poziom stóp procentowych. Dzieje się tak z powodu reakcji RPP na spowolnienie gospodarcze i obniżkę stopy depozytowej do 1 procenta. Bank wyliczając zdolność kredytową klienta oblicza ratę z niższym procentem co skutkuję mniejszą ratą i większą zdolnością kredytową klienta.

Kolejną przesłanką żeby wziąć w najbliższym czasie kredyt hipoteczny jest fakt że KNF zgodziła się aby bank mógł ocenić zdolność kredytową klienta brał pod uwagę dłuższy czas kredytowania czyli maksymalnie 30 lat a nie jak wcześniej miało to miejsce gdzie bank mógł wziąć 5 lat mniej. Dzięki temu będziemy mogli mieć mniejsze raty co daje możliwości dla mniej zamożnych żeby uzyskać kredyt hipoteczny.

Ze względu na stabilizację cen mieszkań co oznacza że ceny ich przestały spadać powinno być kolejnym powodem żeby mocno się zastanowić nad jego kupnem. Przewidywane wzrosty gospodarki w 2014 mogą spowodować wzrost cen mieszkań. Warto więc odwiedzić bank a nawet kilka żeby znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny.

Obecnie w 2014 roku bank już nie udziela kredytu hipotecznego na mieszkanie bez wkładu własnego. Maksymalny kredyt hipoteczny to obecnie 95% wartości mieszkania. Jeżeli o kredyt stara się młode małżeństwo warto także zainteresować się rządowym programem Mieszkanie dla Młodych.

Artykuł powstał dzięki serwisowi Mieszkanie Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments