70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Co nas czeka, gdy zabieramy koty rasowe pod swój dach?

Co nas czeka, gdy zabieramy koty rasowe pod swój dach?

Co nas czeka, gdy zabieramy koty rasowe pod swój dach

Wielu ludzi ma lub chciałoby mieć swoje własne zwierzątko. Puszysty pupil uprzyjemnia czas spędzany w domu, ale też jest dobrym lekarstwem na stres. Najlepszym przyjacielem w takim przypadku okazuje się być kot.

Co nas czeka, gdy zabieramy koty rasowe pod swój dach?

Decydując się na koty rasowe trzeba wziąć pod uwagę ilość spędzanego czasu w domu, gdyż wymagają one większej opieki. U rasowych występuje włos krótki tudzież długi. Długowłose kociaki należy często czesać by nie powstawały supełki, które mogą okazać się bolesne dla kota, jeśli zahaczy o nie np. podczas drapania się i wyrwie wówczas włosy.

Ponadto zaniedbany pod tym względem kot będzie wyglądał nieładnie.

Opieka jednak nie polega tylko na czesaniu, ale też podawaniu odpowiedniego pokarmu, gdyż wszystkie koty rasowe wymagają specjalistycznego jedzenia dopasowanego do budowy ich pyszczka, a także do układu pokarmowego.

Karma również nie należy to tanich, a zatem trzeba wziąć pod uwagę fakt czy będzie się wstanie ją regularnie kupować u weterynarza. I oczywiście najważniejszym jest zdrowie kota. Obowiązkowym jest szczepienie i przeprowadzanie badań okresowych.

Niestety koty rasowe są bardziej podatne na częstsze schorzenia różnego rodzaju.

Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments